Yeni Bölüm
Karma Resim & Heykel Sergisi
2 Saatte Gerçeğe Dönüştürüyor
Santral Kumpanya
Yeni Film
ANKET
Eski Filmlerin dizi olması fikrini beğendiniz mi?
YAZARLAR
Faik Erdoğan
Damla Pamir
PİYASALAR
DOLAR
2,9205
EURO
3,3095
IMKB
80.549
HAVA DURUMU
Ankara 3 / 13 °C
Adana 11 / 16 °C
Diyarbakır 2 / 12 °C
İstanbul 11 / 15 °C
MAİL LİST
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bakanlar Bugün Görevleri Devretti

Seçim öncesi istifa eden Ulaştırma, İçişleri ve Adalet bakanları, bugün görevlerini devretti.
11.03.2011 01:03

 

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım koltuğunu müsteşarı Habip Soluk'a bıraktı. Törende duygusal anlar yaşandı.

 

YENİ BAKAN GÖZYAŞLARINI TUTAMADI

 

Devir teslim töreninde Binali Yıldırım, "Hayırlı olsun. Allah muvafak etsin'' dedikten sonra görevi devralan müsteşarı Habip Soluk gözyaşlarını tutamadı. Oturduğu koltuktan kalkıp gözyaşlarını silen Soluk, Binali Yıldırım için ''Sizi sadece Ulaştırma Bakanı olarak değil, sayın Binali Yıldırım olarak değil bir dostumuz, arkadaşımız, ağabeyimiz olarak gördük, saydık ve sevdik. Ancak sizden öğrendiklerimiz ve zatihaliniz her zaman rehberimiz olacaktır. Bütün personel adına size saygı ve hürmetlerimi arz ediliyorum'' dedi. Habib Soluk yeni görevine alkışlar eşliğinde başladı.

 

Ulaştırma Bakanlığı'nda devir teslim yapıldı

 

Ulaştırma Bakanlığı'ndaki devir teslim tamamlandı. Eski Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım görevi bakanlıkta Müsteşar olan Mehmet Habib Soluk'a devretti. Ulaştırma Bakanlığı’ndaki devir teslim töreninde duygusal anlar yaşandı.

 

Mehmet Habib Soluk'tan Binali Yıldırım'a övgü dolu sözler;

 

Yeni Ulaştırma Bakanı Soluk şunları söyledi:

 

"Anadolumuzun bir çok istasyonlarında kara tren gecikir diye umutların tükendiği bir yerde Ankara-Eskişehir hızlı tren hattını yaparak halkımıza bir miladı yaşattınız. Avrasya tüneli ile, bölünmüş yollar ile gelecek nesillere tarihe kayıtlar düştünüz. Sayın Bakanım; bizlere birlikte çalışma kültürünü aşıladınız, kamu kaynağı kullanmadan alternatif finans kaynakları ile alternatif projeleri sağladınız. Dünya projeleri ile yarışacak 3. köprüyü ve Marmaray'ı tamamlatarak yapımı için ihaleye çıkmamı sağladınız.

 

ARKADAŞIMIZ, AĞABEYİMİZ, DOSTUMUZ OLARAK GÖRDÜK

 

Ufkunuz değeriniz, Ulaştırma Bakanlığı'nın lideri haline geldi, özlük haklarını iyileştirdiniz hoşgörünüz ile bakanlık personelinin teveccühünü kazandınız sizi sadece Ulaştırma Bakanı olarak değil Sayın Binali Yıldırım olarak değil bir dostumuz, arkadaşımız, ağabeyimiz olarak gördük, saydık ve sevdik. Ancak sizden öğrendiklerimiz ve zatihaliniz herzaman rehberimiz olacaktır. Bütün personel adına size saygı ve hürmetlerimi arz ediliyorum. Sayın Başbakanımız tarafından bana tebliğ edilen bu görevi sorunsuz şekilde götüreceğimi umud ediyor, saygılarımız arz ediyorum."

 

Hemen ardından görevi teslim eden Binali Yıldırım ise şunları söyledi;

 

"Önümüzde seçimler var seçimlerin sonucunda milletimiz kararını verecektir verdiği kararda ülkemiz milletimiz için en hayırlı karar olacaktır. Soluk beyi dinledik şahsım hakkında güzel şeyler söyledik kendisine teşekkür ediyorum. Bende kendisine görevinde başarılar diliyorum Habib bey bakanlığa katıldığı günden beri bütün arkadaşlarımızın gönlünde taht kurmuştur. İkili ilişkilerini fevkalade geliştirmiş ve bakanlığımızın sorunlarını iyi şekilde sonuçlkandırmayı bilmiştir. Ortada bir başarı varsa bu başarıda kendisinin bir payı vardır benimle başından beri çalışan İsmet Yılmaz, Süleyman Karaman ve bütün genel müdür arkadaşlarım, yöneticiler, çalışan bütün arkadaşlarım büyük bir gayretle, ekip anlayışı ile görevlerini sürdürmektedir dolayısı ile bu başarı ortak bir başarıdır. Burada bizim ne kadar katkımız varsa daha fazlası arkadaşlarımızındır. Sizlere başarılar diliyorum Allah görevinizde kolaylık versin."

 

Binali Yıldırım’dan koltuğu devralan Habip Soluk törende gözyaşlarını tutamadı. Konuşmaların ardından Binali Yıldırım Ulaştırma Bakanlığı görevini yeni Bakan Mehmet Habip Soluk’a devretti. ( GAZETEVATAN )

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÇOK OKUNANLAR