25 Nisan 2019 , Perşembe
28-02-2018 15:18 Kategori: Politika

Başbakan Yıldırım ATO Meclis Toplantısı'nda

Başbakan Yıldırım ATO Meclis Toplantısı'nda
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"BAŞBAKAN YILDIRIM “ANKARA’YA 15 YILDA YAPTIĞIMIZ YATIRIM TUTARI 90 MİLYAR LİRA. HELALİ HOŞ OLSUN” "

-BAŞBAKAN YILDIRIM: SAVUNMA SANAYİMİZİN YERLİ VE MİLLİ KATKISINI YÜZDE 65’E ÇIKARTTIK” 
-ATO BAŞKANI BARAN: “-“İŞ DÜNYASI OLARAK ZEYTİN DALI’NI DESTEKLİYORUZ”-
 
-TOPLANTIDA AFRİN’DE KULLANILAN SİLAH VE MÜHİMMATI ÜRETEN ATO ÜYESİ, ROKETSAN, ASELSAN, TUSAŞ, BAYKAR MAKİNA, NUROL MAKİNA VE KATMERCİLER’E TEŞEKKÜR İÇİN “VATAN SİZE MİNNETTAR” YAZILI ANI MADALYONU HEDİYE EDİLDİ. 
Başbakan Binali Yıldırım, Ankara’ya 15 yılda yaptıkları yatırım tutarının 90 milyar lira olduğunu belirterek, “Helali hoş olsun. Başka Ankara yok, Türkiye’nin baş şehri, geleceği” dedi.
Ankara Ticaret Odası’nın (ATO) Şubat ayı Olağan Meclis Toplantısı, Başbakan Binali  Yıldırım’ın katılımı ile gerçekleştirildi. Toplantının açılışını yapan ATO Meclis Başkanı Nuri Gürgür, güvenlik güçlerinin Suriye’de sadece silahlı terör örgütleriyle değil, bölgenin jeopolitiğini çıkarlarına göre düzenlemek isteyenlerle de mücadele ettiğini söyledi. Türkiye’yi güçlü kılan iki faktör bulunduğuna dikkat çeken Gürgür, bu faktörleri “Milletimizin bu mücadelenin anlamını ve önemini bilmekte oluşu; tam bir milli mücadele bilinciyle hükümetimizin, güvenlik güçlerimizin, Mehmetçiğin yanında olması ve Birleşmiş Milletlerin kuruluş felsefesi ve kuralları açısından haklı oluşumuz” diye açıkladı.
Başbakan Yıldırım, ATO Meclis Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, ATO Başkanı Gürsel Baran’ın 14 aydır görevde olduğunu belirterek, “Başkan, maşallah 14 aydır görevde, kocaman bir kitap yapmış, hizmetlerini oraya yazmış. Yetmedi, ondan kalın 3 kiloluk bir de dosya hazırlamış. Onu da bize teslim etti. Hızlı girdi, Allah gayretini artırsın. Şahsına ve bütün arkadaşlara, ülkemiz ve Ankara'mız için yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.
Başbakan Yıldırım, Başkent Ankara’nın son 10 yılda birkaç alanda öne çıkmaya başladığını ve bu alanlardan birinin ulaşım ve lojistik altyapısı olduğunu söyledi. Ankara’nın hızlı tren hatlarının buluştuğu bir merkez haline geldiğini kaydeden Başbakan Yıldırım, “Biliyorsunuz Ankara-Eskişehir, Ankara-Konya, Bilecik, Sakarya ve İstanbul hatları devreye girdi. 2019 sonunda Ankara-Kırıkkale-Yozgat-Sivas devreye girecek. 2020'de Kayseri-Ankara, devam eden yıllarda da Gaziantep'e kadar Ankara çıkışlı tren seferleri, hızlı tren hatları devreye girecek. Ankara-Afyon-Uşak hattı zaten devam ediyor. 2019'da bunları da tamamlamış olacağız" diye konuştu.HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER Politika HABERLERİ
ANKETİMİZE KATILIN

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

27.3%

59.1%

13.6%

0%

0%


Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU