25 Mart 2019 , Pazartesi
01-03-2018 10:23 Kategori: Sağlık & Yaşam

Nadir Hastalıkların Tedavi Arayışları Sürüyor!

Nadir Hastalıkların Tedavi Arayışları Sürüyor!
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Nadir hastalıklar, görülme sıklığı nedeniyle “nadir” olarak nitelense de toplumun yüzde 6-8’ini etkileyebilen, geniş kitleleri ilgilendiren ciddi bir toplum sağlığı sorunudur."

  Acıbadem Üniversitesi “Dünya Nadir Hastalıklar Günü Sempozyumu”   

Ülkemizde de en az 7 milyon hasta nadir bir hastalıkla mücadele etmek zorunda kalıyor. Dolayısıyla nadir hastalıklar hemen her ülkede olduğu gibi Türkiye’de de çözüm bekleyen sorunları barındıran önemli bir konu.

Gerek hastanın, gerekse hasta yakınlarının hayatlarını ciddi şekilde etkileyen bu toplumsal sorunla ilgili çalışmaları kendine görev edinen Acıbadem Üniversitesi Nadir Hastalıklar ve Yetim İlaçlar Uygulama ve Araştırma Merkezi (ACURARE) ve Nadir Hastalıklar Öğrenci Kulübü’nün ev sahipliğinde organize edilen “Dünya Nadir Hastalıklar Günü Sempozyumu” 1 Mart 2018 Perşembe günü Acıbadem Üniversitesi Kerem Aydınlar Kampüsü'nde gerçekleştirilecek.

Konunun tüm paydaşlarının bir araya geleceği sempozyumda, araştırmacılar, uzmanlar, öğrenciler, hasta dernek ve vakıfları ve tabii “nadir hastalar” ortak bir platformda sorunlara yönelik çözüm önerilerini tartışacak.
Hayata tutunabilmek adına yaşam savaşı veren bu değerli insanların mücadelelerine destek olabilmek ve sorunlarının çözümüne katkı sağlayabilmek için siz değerli basın mensuplarının da sempozyuma katılımınızdan mutluluk duyacağız.HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER Sağlık & Yaşam HABERLERİ
ANKETİMİZE KATILIN

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

27.3%

59.1%

13.6%

0%

0%


Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU