25 Nisan 2019 , Perşembe
01-01-1970
Elif KUZEY

Elif KUZEY

EN İYİ REYTİNG, ÖLÜM
Eski günlerde diye başlayacağım söze klişe gibi olacak ama... Gerçektende eski günlerde insanların hayatının bir değeri vardı, kayıplarına saygı vardı. 
 
Şimdiye bir şov dünyasında yaşıyoruz. Kaymakam kamerayla gidiyor eve anında çekilecek şehit haberi yayınlanacak niye duygu sömürüsü en güzel malzemedir çünkü!!!
 
İnsanların biricik evlatlarını kaybetmeleri birilerinin ellerini ovuşturmasına yol açıyor ne yazık ki...
 
Sonra başka bir yerde bir hastanede; acile kızını getiren bir babaya "kızın baygın değil o ölü amca" deyiveriyor kadının birisi.. Doktor mu değil mi bilmem hastanelerde her gördüğünüz beyaz önlüklü doktor değildir çünkü.
 
Ama duygu yok baştan savma var. Adamın biricik evladı ölüyor ya biraz insaf ne kolay senin için söylemek...
Adam orda yere yığılıyor, hastanenin dışına çıkarıyorlar. 
İşte müslüman Türkiye'de geldiğimiz nokta!
 
Hiç unutmam bir cenazemiz olmuştu ve işlerin ne kadar kolay ve çabuk, saygın bir şekilde hallolduğuna şaşırmıştım. Çünkü ölüye ve kayıplara saygı, merhamet vardı. 
 
İnsan olarak hiç bir değerimiz yok zaten. Ama be insan evladı, ölene, kaybedene bari saygınız olsun. Bırakın gariban insanları malzeme yapmayı ...
 
Ölüm , Ölü, Evladını kaybeden ANA-BABA-KARDEŞ reyting malzemesi değildir! Yapılmamalıdır. Onun canı yanarken  sen "oh oh ne güzel şimdi bunu izler ne üzülür insanlar" diye keyifleniyorsan Sen insan bile değilsindir.
 
 
 
MAKALEYE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


ANKETİMİZE KATILIN

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

27.3%

59.1%

13.6%

0%

0%


Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU